Цифра в музеї. Linked Data

MDL

Побачило світ видання «Цифра в музеї. Linked Data (Київ, 2019).


Видання являє собою збірку матеріалів, підготовлених за результатами проєкту Museum Digital Lab, який здійснювався з грудня 2018-го до листопада 2019 року Українським центром розвитку музейної справи спільно із Національним музеєм історії України у Другій світовій війні та Естонським військовим музеєм — Музеєм генерала Лайдонера за фінансової підтримки Європейського Союзу (в межах програми Culture Bridges).

Збірка покликана дати загальне уявлення про технології Semantic Web та Linked Open Data, окреслити головні переваги використання цих технологій для роботи з даними про музейні колекції та актуальні тенденції розвитку глобальної інфраструктури даних про об’єкти культурної спадщини. Видання містить огляд онтології CIDOC CRM, рекомендації щодо вибору конкретного інструментарію, поради, щодо застосування ліцензій Creative Commons тощо.

Видання розраховано на фахівців музейної справи, науковців та студентів профільних спеціальностей, а також усіх, хто шукає ефективні підходи та інструменти для роботи з даними на межі різних дисциплін.

Книга надрукована за фінансової підтримки Європейського Союзу.
 

прямуємо разом